18 Haziran 2012 Pazartesi

Bebek Şekeri

Bebek şekerlerimizi kendim yapmak istedim. Malzeme almak için Eminönüne ilk gittiğimizde doğru sokağı bulamamışım, malzeme alma konusunda pek başarılı olamadık. İkinci seferde ise önceden iyice araştırıp haritadan bakıp tam bebek süscüleri sokağını tesbit edip öyle gittik, ve bu sefer doğru yeri bulduk.

Hep kurukahveci mehmet efendinin sokağı şeklinde tarif ediliyor, biz ilk seferinde dik kesen sokağa girmişiz , meğersem paralel olan sokağa girmek gerekiyormuş. Süscülerin bulundugu bu caddenin adı Hasırcılar caddesi. biz geçen sefer sabuncu hanı sokaga girmişiz ve bir şey bulamadık tabi..


Bu cadde üzerinde birsürü süs malzemesi satan dükkan var. Fiyatlar arasında cok fark olmasa da hersey her dukkanda aynı fiyat değil.. Zamanınız ve sabrınız var ise, dükkanlara tek tek girip bakıp en uygun olanını tercih edebilirsiniz..

Ben 4 farklı tipte süs hazırladım.Resim çerçevesi şeklinde olanı ilk gelen yakınlarıma diğerlerini de mevlütte dağıtmayı düşünüyorum.


Süslerin maliyetlerine gelince (2012 Haziran itibariyle);

50 adet lavanta tülü 5 tl,
50 adet ipli büzgülü tül 7.5 tl,
24 adet biberon tutan tahta ayıcık figürü 5 tl,
12 adet biberon 6 tl,
24 adet çerçeve 24 tl


Emzikleri ve kurdelayı hatırlamıyorum, onları eşim daha önce Üsküdarda bi süs mağazasından almıştı.Ayıcıklı süste emzik kullanılmayabilirdi aslında, ben ne olsa alınmış diye kullandım. Emzik kullanmasa idim ayıcıklı olanın tanesi 35-40 kuruşa gelecekti sanırım.En alttaki sadece emzikli ve kurdelalı model de yaklaşık aynı fiyata geldi. Çok sayıda dağıtmayı planlıyorsanız bu modeller fiyat olarak oldukça uygun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder